| OtraGheaLa a întrebat:

Salutare. Cum este sa muncesti intr-o moara? Detalii cat de greu/usor este. Mersi

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La moara se munceste manual, caratul cu carca, unde iti trebuie indemanare si putere, sa ridici si sa muti sacii cu: grane si sacii cu faina sau tarata!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru OtraGheaLa):

Depinde catd e fit esti!
Am vazut muncind la moara si oameni aparent slabi, dar aveau atata putere, pentru ca erau fit si asta faceau de ani de zile.
Totul tine de vointa ta, iar eu nu siu daca ai chef de munca, sau renunti dinainte sa te apuci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti rupi spatele degeaba acolo.Cauta altceva!