| Cybe3r a întrebat:

Dacă îmi expiră buletinul pe 27 septembrie pot vota pe data de 27?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa poti vota. De altfel valabilitatea cartii de identitate se prelungeste cu inca 90 de zile de la terminarea starii de alerta, asa ca va fi valabila si dupa 27 septembrie.
In orice caz poti sa o preschimbi de pe acum, se poate preschimba cu pana la 180 de zile inainte de expirarea valabilitatii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| mihai69 a răspuns:

Da.

| JicaContra a răspuns:

Pai du-te si schimba-l, daca esti in strainezia du-te la ambasada, consulat

| RobertMoto18 a răspuns:

Da