| HerrAdrian a întrebat:

Salutare. Dintre Samsung si Apple, care sunt mai bune ca firma, brand? Aici ma refer la gama de telefoane Iphone si Samsung.

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Samsung clar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca si firma si brand Apple e cea mai tare... vinde aceeasi tehnologie ca restul competitorilor la preturi super umflate.

ca produs tehnologic Samsung are mult mai multa varietate si performanta

| relian a răspuns:

Cele mai bune sunt cele de la Apple. Unia spun ca is scumpe dar nu stiu ce vorbesc.Samsung au preturi ca si Apple, doar ca ei fac mai multe telefoane deci au si ieftine, dar telefoane competitive is f scumpe ca si cele de la Apple. Diferenta este ca Apple nu face rebuturi sau sa le zic asa telefoane f ieftine ca samsnung.Un telefon ieftin este si prost normal. Unia cred ca platesti la Apple doar numele ceea ce este total gresit. Apple face numai lucruri de c alitate, incepind de la suruburi pana la ce vrei tu.Nimeni nu face ce face Apple motiv pentru care firma este unde este. Unde pui ca ei fac si hardwer si softu ca urmare este mult mai stabil mult mai bun. Unia spun ca Samsung este mai usor de folosit, se inseala, eu am folosit multi ani toate telefoanele si acum am Apple si pot sa uit de alte, telefoane nu mai sunt curios indiferent ce ar scoate samsung.La calculatoare nici nu mai spun nu-s curios de nici un alt calc cu wind, vorbeste pe linga doar cei care nu au folosit.Sa vorbeasca cei care au folosit ambele telefoane.Asa daca tot timpul ai folosit numai Samsung normal spui alea is mai bune.

| Clorox a răspuns:

Altu' care compara merele cu perele...

| sammie a răspuns:

IPhone. iPhone-ul chiar și dacă costă mai mult, își merită banii. Camerele lui sunt foarte bune și poți face poze mișto cu ele.
Eu aș merge pe iPhone.

| Rommeo a răspuns:

Sunt doua telefoane cu sisteme de operare total diferite, si acum depinde de tine ce sistem de operare preferi.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Pt revanzare sau vânzare iPhone și pentru folosință Samsung

| Guti14Haz a răspuns:

Depinde si de sistemul de operare, unde Apple-ul este ceva mai stabil si nu se va bloca atat de mult dupa o perioada mai lunga de folosire. Samsung-ul in schimb este mai ieftin, si chiar mai usor de folosit fata de Apple, sau cel putin asa mi se pare mie.
Ce-ar mai fi de zis este ca Samsung are mereu chestii noi, schimbate, niciun telefon nu va semana cu altul, au mai multe modele si sunt mai mari. Apple nu aduce mari schimbari telefoanelor.

| HerrAdrian explică (pentru Guti14Haz):

Mda. Eu caut un telefon cu un display mai mare si sa fie rezistent ca telefon si plus o camera buna nu orcie stift. happy

| Guti14Haz a răspuns (pentru HerrAdrian):

Camera buna are atat iPhone cat si Samsung. De la iPhone de la 4s, 4c si ce alte modele mai au ei in sus, iar Samsung-ul are cam dupa S3 (inclusiv el) camere foarte bune.

| HailSithis a răspuns:

Samsung. Apple totul e exagerat de scump si fara sens.
Cea mai proasta copanie din lume e Apple IMO

| Bogdan2304 a răspuns:

Samsung pentru ca este mai ieftin si cand trec la un model nou il fac de la 0, dar la Apple telefoanele sunt inbunatatite foarte putin cum ar fi la iphone 6 si 7. Diferenta este ca la una poti folosi casti si la una nu. Pe langa asta appel este foarte sucump, aproape dublu

| Dorneanu_Ghita_1968 a răspuns:

Samsung