| Iunix a întrebat:

Există vreo aplicație sau ceva pentru Android care sa blocheze site-urile ce conțin anumite cuvinte? Mă refer în special la site-urile cu conținut pornografic. Aș vrea ca aplicația să blocheze automat un site dacă acesta conține anumite cuvinte ( dintr-o listă scrisă de mine ) sau care să blocheze căutările pe google cu acele cuvinte. Aplicațiile în care trebuie să introduci tu numele site-ului pe care vrei să-l blochezi sunt inutile, sunt mii de astfel de site-uri, nu o să stau să le caut pe toate ca să le blochez și să apară alte 10 în loc.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

OpenDNS Family Shield cu http://dnsmanager.me/

| ziftode a răspuns:

NU
poate gasesti un parental filter (cauta asta)
dar, numai Samsung Internet are cat de cat filter (Adblock), restul nu au deloc, iar ala e orientat pe ad-uri (reclame) nu pe cuvinte!

| Onoono2225 a răspuns:

Exista unul...se chema adblock! blocheaza reclamele pornografice si reclamele in plus.dar este pentru browser. sper ca t.i-am fost de ajutor