| Raul1064 a întrebat:

Salutare la toata lumea, am si eu o intrebare pentru fumatori, stiti sunt cam scumpe 20, 05 ron (lei) asa ca m-am gandit sa imi cumpar tutun firicel de pall mall, este putin umed dar l-am pus la uscat si problema este ca tutunul este cam slab, aveti idei cum pot sa il fac mai tare? Un spray sau ceva solutie? FUNDA!

4 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Tutunul de rulat trebuie sa fie un pic umed.

| Vântulalb a răspuns:

Tutunul nu este indispensabil ca mancarea. Renunta la fumat.

| mFlo a răspuns:

Din cate cunosc eu tutunul vrac trebuie sa fie asa putin umed. Daca este foarte uscat este greu de facut tigari cu el si are si o aroma ciudata.Eu am avut tutun cumparat care avea prevazut pe capac un "burete" pe care trebuie sa pun cateva picaturi de apa la un anumit interval de timp.Vis-a-vis de intrebarea daca exista o modalitate sa.l faci mai tare eu stiu ca nu.

| Raul1064 explică (pentru mFlo):

Oare sti cine are de vandut tutun tocat sau firicel la kg?