| Emanuel901 a întrebat:

Salutare la toți! Am primit de la un prieten doua converctoare de marca Juno unu mai mic și unu mai mare și sunt echipate din fabrica sa meargă pe Gaz natural și încerc sa le pun pe GPL problema e ca la unu dintre ele (cel mare) am reușit sa scot duza de la flacără principala dar nu găsesc duze asemănătoare, plus ca am încercat sa caut și marca pe internet la converctoare și nu îl găsesc pe niciunde! Ce ar trebui sa fac ca să reușesc să le pun pe GPL, cu cine sa vb sau sa îmi facă vreo modificare la duza?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O bucata de bronz si un strungar care se pricepe pot face minuni. Tare mi-e teama ca astazi nu mai gasesti meseriasi! Unul care zice ca are service de calculatoare a pus la PC o sarcina mai mare si i s-a ars. Pe ce sa-ti fac, frate? Fizica de clasa a VII-a ai sarit-o?

| Yuoia a răspuns:

Cauta un instalator de gaz. El iti va face totul corect. Nu fa improvizatii.

| Digikey a răspuns:

Duza se face la strung cu o gaura mai mica cu 30-40%.
Apoi reglezi tirajul ca flacara sa fie albastra.

Răspuns utilizator avertizat