| nashu40 a întrebat:

Salutare prieteni!
Cunosc termenul de "bibliotecă virtuală", știu ce înseamnă și ce presupune. Am încercat să caut cât mai multe informații pe internet despre acest lucru, dar cam toate prezintă lucrurile la modul generic.
Ce mă interesează de fapt? Să zicem că eu, ca persoană fizică vreau să înființez o bibliotecă virtuală. Sau hai să admitem de exemplu că sunt o mică editură. Cum îmi pot înființa o bibliotecă virtuală? Pot să o creez singur, să zicem? Sau ce pași trebuie urmați pentru înființare?
Mulțumesc anticipat și toate cele bune tuturor!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa urmezi 2 pasi "simplii":
- Sa creezi un site de internet, de unde se pot descarca cartiée virtuale
- Sa obtii dreptul de publicare (de la autori sau urmasii lor) pentru cartile expuse la vanzare.

| sierra1 a răspuns:

Ai dreptul (accept de la autori) de a publica online in format electronic opera lui x-y-z? Nu prea imi vine să cred!

așa că că rămâi cu bine sau cu Gilette proglide fusion power

https://www.tpu.ro/......te-nu-mai/

| doctorandus a răspuns:

Cumperi licente pentru cartile pe care le distribui. Asta poate consta o multime de bani.

| AmandinaDragan a răspuns:

Trebuie sa ai drept de autor si in rest spor la treaba.