| Bandit06 a întrebat:

Se poate returna un produs comandat online de la Altex la unul din magazinele sale? Asta desigur daca inca e in perioada de 14 zile.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu se poate!--- magazinul online este separat de cel fizic, existent in localitatea de domiciliu.
Returnarea produsului conform Ordonantei de Urgenta Nr. 34/2014 privind drepturile consumatorilor în cadrul contractelor încheiate la distanta, pentru motiv de "retragere din contract"/" "renuntare la cumparare" se face conform procedurii descrise in link-ul : https://altex.ro/renuntarea-la-cumparare

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Se poate returna, daca se afla in starea in care a fost cumparat.

| Bandit06 explică (pentru dannyel86):

Da dar il pot returna in magazin sau doar prin curier?

| JustMeDeea2019 a răspuns (pentru Bandit06):

Te uiți pe site trebuie să fie un formular de retur, îl completezi și va veni curierul lor să ridice coletul aaaa de menționat e faptul că tu plătești curierul pentru retur?