Întrebare recomandată | frankyminune a întrebat:

Salutare,stie cineva care ar fi costul unui taxiu de la aeroportul henri coanda pana la gara de nord? sau daca am alte variante de calatorie. voi ajunge duminica seara la ora 20 la aeroport si vreau sa ajung in gara de nord. multumesc frumos si promit ca voi da funda cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Incearca Speed Taxi. Eu iti recomand sa intrebi dinainte cam cat face cursa aproximativ si daca iti zice o suma mai mare decat cele vehiculate pe TPU, treci la urmatorul taximetrist. Eu cand am fost in Bucuresti asa faceam, stiam inainte aproximativ cat costa cursa de la localnici, ca daca nu esti din zona te fura.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti merge cu metrou mai rapid si... ieftin

| cristimihailov a răspuns:

Salut, pana in 50 de lei.
In functie de cum o ia si ce trafic intalneste.

Orice firma care are pretul de 1, 39 sau 1, 40 RON/km.

Nu te baga la Grant sau atentie la firmele care au crescut pretul la 1, 70.

| Anca2999 a răspuns:

Mai, in Bucuresti daca nu esti de acolo si nu stii bine preturile, o sa te cam sece de bani. Depinde daca nu te ocoleste si nu prinzi tu trafic, ajungi sa faci cu trafic normal suma de 30 de lei ( daca iei firma de taxi mai ieftina care ia circa 1, 5-2 lei pe km )
Daca te va ocolii peste tot ajungi si la 50 de lei ( in cel mai rau caz.). laughing drum bun!

| frankyminune explică (pentru Anca2999):

Sti cumva si ce firma de taxi este mai serioasa si ieftina?

| mgtow a răspuns (pentru frankyminune):

Nu e taxist serios cand vede romani veniti din strainatate, va baga smecherii sa faca ciubuc mai bine cu metro sau autobuz

| BiuL a răspuns (pentru frankyminune):

Incearca Speed Taxi. Eu iti recomand sa intrebi dinainte cam cat face cursa aproximativ si daca iti zice o suma mai mare decat cele vehiculate pe TPU, treci la urmatorul taximetrist. Eu cand am fost in Bucuresti asa faceam, stiam inainte aproximativ cat costa cursa de la localnici, ca daca nu esti din zona te fura.

| Veromon a răspuns:

Nu te stresa ca nu ai de unde sa alegi happy adica, daca vrei sa mergi cu masina este o singura firma de taximetrie in aeroport, fly taxi parca si au un tarif dublu fata de taxiurile din Bucuresti, 3 lei/km. Cursa ta face cam 50 Lei.

| BiiBiia a răspuns:

30-50 de lei cam asa. laughing

| FizZAleX a răspuns:

Salut, aproape orice taxi din Bucuresti are pretul de 1, 39 lei/km, De la aeroport pana la Gara de nord sunt fix 16 Km pe drumul cel mai scurt.

Taxiul o sa iti ceara 22, 24 lei, zi 30 de lei. Daca iti cere mai mult nu ii platii decat 25 de lei si ai scapat de el.

Decat sa iei autobuz sau mai stiu eu ce ca sa iti bati capul pana la Gara, eu iti recomand taxiul.

| Gabriela457 a răspuns:

Iti sugerez Speed Taxi.Eu acolo apelez.Kilometrul costa cam 1 leu si 39 de bani.De la Aeroport pand la Gara De Nord sunt cam 15-16 km.Deci ar trebui sa platesti in jur de 30 de lei.Primesc Funda?

| dorina84 a răspuns:

Buna,exista un autobuz de la aeroport care ar trebui sa te lase direct la gara, 780 este numarul.