Întrebare recomandată | Aazra a întrebat:

Știe cineva cum ajung, cel mai rapid și eficient, din Parcul Drumul Taberei până în Pipera, Șoseaua București Nord? Am folosit info stb și google maps, dar poate știe cineva o ruta mai bună. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

N-am mai mers prin zona drumul taberei cam de 1 an, dar atunci cand o faceam luam tramvaiul 41 pana la metrou crangasi, iar de acolo pare simplu...mergi cu metroul de Dristor 2 pana la Piata Victoriei, acolo cobori si schimbi metroul cu cel de Pipera... apoi mergi pana la capat (statia se numeste Pipera), dupa ce cobori faci dreapta pe Strada Dumitru Pompeiu si mergi drept pana ajungi la soseaua Bucuresti nord, stiu ca e complicat, dar alta solutie nu stiu cu transportul in comun.

| RobertMoon a răspuns (pentru RobertMoon):

Metroul de dristor 2 fiind cel care duce in directia Gara de Nord

| Aazra explică (pentru RobertMoon):

Mulţumesc pentru răspuns, momentan tramvaiul 41 e suspendat din cauza construcţiilor la pod, sper să îl bage înapoi curând, au introdus 641 în loc, dar problema este că stă prea mult în anumite zone la ore de vârf. Am mers aşa, luându-mi 2 ore (în loc de 1 oră cât ar fi trebuit) -> 641 - 282 - 135 - 343 ca să ajung. La întoarcere a fost mai uşor totuşi.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uber

| Aazra explică (pentru suntserios):

Transport în comun dacă e posibil.

| xXVranceaXx a răspuns:

Incearca sa folosesti si alte GPS-uri. Eu spre exemplu am 4 GPS-uri in telefon: Google Maps, Waze, iGO si Sygic. Pot sa spun ca toate relativ sunt foarte bune!