| Ally97Ally a întrebat:

Am o întrebare.
Am contract cu cei de la RCS&RDS cu toate serviciile prin fibră optică. Fibra vine în casă într-un router HUAWEI EchoLife GPON Terminal HG8247 și se împarte în TV, Internet și Telefon. Ei bine routerul are 4 porturi pentru Internet(numerotate LAN1, LAN2, LAN3, LAN4), dar eu pot folosi doar unul(LAN1). Dacă schimb portul nu se mai conectează. Acum am întrebat și mi s-a spus că pentru a putea să conectez mai multe calculatoare simultan îmi trebuie un alt router(eu cu 4 porturi libere, auziți și voi). Deci întrebarea mea este cum aș putea elibera două porturi ca să pot conecta simultan și Desktop PC-ul și Laptopul?
Mulțumesc pentru cei care mă ajută!
Dau fundă la cel mai bun răspuns.

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Incearca sa iti iei un router wireless si un tp-link.Te costa in total in jur de 100 lei.