| razvy9912 a întrebat:

Am o problema cu suntul...de cateva zile mi-am instalat windows 7 si pornesc boxele si nu aud nimic si de la boxe nu este problema ca daca le pun la laptop merg si la pc mergeau cand aveam windows 7 si nu stiu ce sa fac ca sa mearga... pictograma de volum jos in dreapta imi apare dar langa ea este un x mic
Va rog sa ma ajutati daca puteti.
Multumesc, dau funda la cel care imi explica cel mai bine

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ai driver de sunet!
ACTUALIZARE DRIVER pentru placa de sunet manual sau automat.
Actualizare automata:
1 - Click dreapta pe My Computer (XP) sau Computer (7)
2 - Click pe Manage în meniul deschis
3 - Du-te la Device Manager / Device Manager
4 - dublu click pe SOUND, video and game controllers si apoi clic dreapta pe SOUND sau driverul de la sunet(de exemplu Realtek High Definition Audio) si apasa Actualizare
Daca aceasta procedura nu functioneaza încearca sa dezinstalezi driverul si reinstaleaza-l în mod automat.
Daca acest proces nu functioneaza, descarca driverul pentru placa de sunet manual de la producator.
Bafta!

| razvy9912 explică (pentru neluL):

Multumesc mult a functionat...

| neluL a răspuns (pentru razvy9912):

Cu placere! bye, bye wave