| Bogdan201739 a întrebat:

Am primit pe telefon pe email o imagine de la un prieten. Cand am dat sa o descarc nu mi-a aparut in galerie dor in descarcari

Ce as putea sa fac sa am poza in galerie?

Dau funda

9 răspunsuri:
| dge18 a răspuns:

Muti poza din folderul Download in DCIM laughing sau din Bluetooth in DCIM.

| Bogdan201739 explică (pentru dge18):

Nu merge. Nu imi da nici o optiune

| dge18 a răspuns (pentru Bogdan201739):

Ai Android?
dacă da, downloadezi es file și cu el poți să muți poza.
depinde și de telefon
dacă el nu îți dă voie să faci modificări în fișiere, nu merge nimic.

| Bogdan201739 explică (pentru dge18):

Am galaxy s4 mini merge

| JustDeedee a răspuns:

Nu poti sa o descarci in galeria. Galeria tine strict de aparatul foto al telefonului. Eventual iti creezi un alt folder.

| anonimg a răspuns:

Trebuie sa cauti poza pe care ai salvat-o in telefon(sau pe card) cu o aplicatie( exemplu: "Super File Manager") pe care o descarci de pe google play(daca ai telefon cu Android).
Instalezi aplicatia, si apoi prin aceasta aplicatie cauti poza respectiva si o muti in folderul unde este galeria.

| Bogdan201739 explică (pentru anonimg):

Pai nu ii salvata
Ii in folderul cu descarcari si de acolo nu pot face nimic

| anonimg a răspuns (pentru Bogdan201739):

Deci poza este in telefon, nu?
Daca este in telefon, prin aplicatia de mai sus (sau alta asemenea ei) vei gasi poza oriunde s-ar afla ea in telefon (fie ca folderul 'descarcari' este in memoria telefonului, fie ca este in cardul de memorie).

| Criss657 a răspuns:

Te duci la descarcari apesi pe ea sa ti-o dea in format normal si ii faci screenshot daca iti mai apare data de la telefon, wifi-ul si alte astfel de chesti o decupezi si Voila! Poza!