| MihaelG a întrebat:

am și eu o întrebare și anume: când descarc anumite jocuri/sau aplicații și vreau să le instalez și nu am cardul sd dezactivat îmi apare o eroare(-18).știe cineva ce poate să însemne, de la ce poate fi și dacă o pot rezolva cumva? mulțumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica, probabil spatiul de memorie liber nu mai este suficient.
E nevoie de minim 3 ori mai mare memorie libera mai mare decat aplicatia ce se doreste instalat.

| RappaNow a răspuns:

Cel mai probabil ai setat să se descarce toate aplicațiile sau jocurile în cardul sd, sau s-a setat automat deoarece nu mai ai memorie, dezinstaleaza tot ce nu e folositor și încearcă să cauți prin telefon până găsești unde se Descarcă, pe SD sau pe Telefon. happy

| MihaelG explică (pentru RappaNow):

Am căutat și cartela sd este selectată pentru descărcări.