| Morariu_Alin_1998 a întrebat:

Anul acesta am bacul, si voiam sa va intreb daca stiti cumva, cam cate puncte pierd la proba la romana sa subiectul 3 daca nu scriu minimul de cuvinte. Si profesorii chiar stau sa numere fiecare cuvant?

2 răspunsuri:
| Yinsho01 a răspuns:

Nu numara fiecare cuvant, inmultesc numarul de cuvinte de pe al doilea rand cu numarul de randuri. Pe barem scrie ca sepuncteaza doar cu un punct daca respecti nr de cuvinte

| PopaCatalin26 a răspuns:

12 p pierzi din start asa ca ar fi mai bine sa scrii chiar dacă furi putin curent si te repeți nu conteaza puncte primesti asta i important