| JohnnyCH a întrebat:

Salutare TPU ~

As avea o intrebare in legatura cu o calatorie. Dupa cum stim din Romania un minor nu poate sa iasa neinsotit de un adult. Intrebarea mea ar fi, Daca cineva ma duce in Budapesta, eu pot sa ma intorc neinsotit?

Anul trecut am fost in Germania. Si m-au lasat inapoi ( am fost cu avionul ), Insa anul acesta tot din Germania am avut nevoie de insotitor de bord

P.s : M-as intoarce cu trenu din Budapesta.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti intoarce neinsotit din Ungaria daca ai peste 14 ani.
Cand nu ai putut veni neinsotit este o politica a companiei aviatice, pesemne nu accepta minori neinsotiti.