Întrebare recomandată | bobonel a întrebat:

Salutare,TPU! Care sunt diferențele concrete intre a fi înscris la medicul de familia la CNAS vs Casa O.P.S.N.A.J? Dau funda celui mai relevant raspuns.

2 răspunsuri:
| TPUhelper99 a răspuns:

Salut, poate te ajuta asta: http://festyy.com/wVzbGD

| Elena_Daria_1984 a răspuns:

CNAS si Casa O.P.S.N.A.J. sunt doua case medicale de unde doctorii ridica bilete de trimitere, vaccinuri, retete si asa mai departe. Diferenta intr-un un medic ce este la CNAS si unul ce este la Casa O.P.S.N.A.J. o face faptul ca in momentul in care un pacient este inscris la unul dintre acestia nu poate sa se duca, nici macar cu bilet de trimitere, la un medic specialist ce este inscris la cealalta casa. Facand acest lucru trebuie sa achiti plata consultului ca si cand nu ai fi inscris la nici un medic.
Sper ca te-a ajutat raspunsul meu happy