| smiley92 a întrebat:

Daca imi expira in curand fisa medicala de la scoala de soferi ce ar trebui sa fac? Prima data am fost respins la traseu, apoi am fost plecat din tara iar acum trebuie sa ma inscriu din nou si e foarte aglomerat din cate am inteles de cand cu camerele video nu se mai examineaza asa multi elevi.Problema e ca trebuie sa fac o programare mai rapida sa nu imi expire dosarul.Am platit cele 6 ore pentru reprogramare la traseu si mi-a dat instructorul o adeverinta.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar trebui sa faci o noua fisa medicala.
Cat despre programare ar trebui sa adresezi o cerere sefului politiei rutiere, pentru a te reprograma inainte de expirarea dosarului. Daca nu te reprogrameaza inainte de trec erea unui an de la terminarea scolii de conducere atunci nici nu vei mai putea sustine proba practica, va trebui sa incepi iarasi de la capat: scoala de conducere, proba teoretica si proba practica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La traseu dureaza si 3-4 luni programarile, nu cred ca ai sanse sa te programezi mai repede.

| smiley92 explică:

Eu stiam ca se poate cu plata sa te programeze mai repede.Programarile normale dureaza foarte mult.

| smiley92 explică:

Dar daca fisa medicala e pe acceasi foaie cu tabelul admis/respins la proba practica si teoretica cum se procedeaza? Ramane si foaia aia, trebuie sa imi faca alta pe langa aia sau acea foaie sa o faca din nou si sa treaca din nou admis la proba teoretica si respins la practica?

| smiley92 explică:

Ma poate lamuri cineva?