| Sports a întrebat:

Salutare TPU dau fundita urgent!

Am un Samsung galaxy s advance si sa anuntat official update la android 4.1 jelly bean pentru el insa numai prin kies.

Am cumparat telefonul la abonament de la Germanos cosmote, pot sa ma duc la ei sa-mi faca upgrade la noul android? ar costa ceva? Imi recomandati trecerea de la android 2.3.6 la 4.1.1?

Telefonul este foarte bun... suporta upgradeul.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Descarca Samsung Kies in calculator.Conecteaza-te cu telefonul la pc si ii faci upgrade de acolo.Asa am facut eu pentru GingerBread.

| andy14 a răspuns (pentru darrio2007):

Am vrut sa-mi fac si eu da cica sunt sanse sa esueze sunt 90%

| darrio2007 a răspuns (pentru andy14):

Am facut si eu la telefonul meu(Galaxy) si sa stii ca a mers.Nu am probleme.Cel putin deocamdata.

| andy14 a răspuns (pentru darrio2007):

Da da aici e vorba de la 2.3.6 la 4.1.1 si e diferenta mare