| CristiMihai1299 a întrebat:

Doresc sa stiu ce materii se fac la profilul Stiinte Sociale, nu imi scrieti cate ore pe saptamana, doar o lista de sus pana jos cu materiile si la ce obiecte dau BAC-ul. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

Română
Engleză + încă o limbă străină (eu fac franceza)
Istorie
Geografie
Latină
Biologie
Un Opțional
Tic
Fizica
Matematică
Chimie
Religie
Desen
Muzică
Sport
+ Științele umaniste ( în a 9 a - logică; a 10 a - psihologie; a 11 a - economie; a 12 a - filosofie).
Bacul îl dai la română și istorie obligatoriu, iar a treia alegere dintre: geografie, logică, psihologie, filosofie, economie.

1 răspuns:
| CristiMihai1299 explică (pentru Clytia):

Mersi! pup :3