| GeorgeRzv a întrebat:

Salutare TPU.

M-am mutat și eu în chirie în Brașov și nu am tv și internet.
Întrebarea mea este care e perioada minimă care pot face contract, prețul și furnizorii?
Sau dacă există contract și pe o perioadă nedeterminată și ce costuri implică?
Sau să aleg doar internet și care este perioadă minimă, furnizorii și prețul?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Firmele, de regula, fac contracte de 1 sau 2 ani.
La unele firme, daca doresti furnizare pentru perioada mai scurta, atunci trebuie sa platesti taxa integrala de instalare si sa cumperi echipamentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toată Moldova se mută la Brașov. La noi zici ca s-a răsturnat căruța cu aur și vin toți să adune.

| Mihăiță234 a răspuns:

DIG. Si minim ul este de 12 luni