| AnoniM3l3Dasvtaq a întrebat:

Salutare TPU, Vreau sa plec in seara aceasta la mare cu trenul de 00:16 din Focsani, Si la 5:01 ajunge in constanta,Date obtinute de la doamna de la gara,In ce gara din constanta va trebuii sa opresc sa pot ajunge la una dintre statiuni? Nu conteaza care,doar ca as vrea sa stiu unde trebuie sa opresc,Am incercat sa caut pe internet,dar nu gasesc nimic,niste detalii daca ar putea sa-mi dea cineva, ar fi minunat. Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Opreste in singura gara din Constanta ca acolo e capatul de linie, nu vad unde ai putea cobora in alta parte

| tril a răspuns:

Trenurile sezoniere, pentru litoral, sunt IR. Opresc doar in gara principala din Constanta (si se numeste Constanta), asta daca or fi mai multe.

| ASMA14 a răspuns:

Pai din cate stiu eu trenul trece prin aproape statiuniile de exemplu.Trenul de la mine ma lasa direct in Costinesti.

| AnoniM3l3Dasvtaq explică (pentru ASMA14):

Am inteles asta, dar cum se numesc exact statiile de oprire, Sa stiu unde se opresc, pe internet chiar nu gasesc sad Sau daca as intreba un controlor, crezi ca m-ar lamuri?

| KhludCiprian a răspuns (pentru AnoniM3l3Dasvtaq):

Da, controlorul ar trebui sa iti raspunda.

Din cate stiu, singurul nod feroviar din Dobrogea e in Megidia.

| suntserios a răspuns (pentru ASMA14):

Trenul tau... trenul lui este doar pana la Constanta, nu are unde sa mai coboare in alta parte. O simpla cautare pe site ul cfr il lamurea, dar e complicat cu netul asta