| gandurisiopinii a întrebat:

Salutare tuturor!

Acum vreo două luni, Facebook mi-a blocat blogul pe motiv de „încălcarea Standardelor Comunității" (cu toate că site-ul este unul family friendly și le respectă pe toate), iar eu nu mai pot distribui linkuri. Am încercat în repetate rânduri să trimit mesaj la Facebook Debugger, dar fără rezultat.

Știe cineva vreo metodă prin care aș putea rezolva această situație?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce ai postat? Vedeti ca e valabil pentru toata lumea ca seffii marilor companii au niste "mofturi" personale, ca ei fac un fel de reguli absurde ca sa se joace cu utilizatorii lor, nu ai voie sa postezi orice decat articole care sustin ideile lu sefu. Nu stiu daca gasesti pe undeva o lista de "informatii interzise" care marile retele de socializare (twitter, Facebook, google etc) nu vor sa le postezi. Si eu am patit-o logic, a fost ciudat pentru mine ca erau niste link-uri spre blogul altcuiva si blogul aceluia a fost deblocat dar al meu nu. Poti schimba URL la blog, dar vezi ce postezi.

| eamrle a răspuns:

Verifica daca toti termenii sunt respectati si incearca de mai multe ori sa trimiti cerere de verificare. Pe langa asta sunt o gramada de videoclipuri pe Youtube care ar putea sa te ajute.