Întrebare recomandată | Roberts07 a întrebat:

Salutare Tuturor!
Am nevoie de ajutorul vostru cu o mica problema.
Impreuna cu partenera mea avem zbor de la Luton Londra spre Romania, maine dimineata.Problema esta ca buletinul ei expira pe data de 17 martie 2019.Nu ni s-a dat voie sa efectuam check in dar am trecut alta data acolo, stiind ca nu este legal sa faci asa ceva.Sa mergem la ambasada nu prea ar mai fi timp. Daca a mai trecut cineva prin asta rog sa ma ajute cu un raspuns Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DanyDav a răspuns:

Din ce am inteles de la cineva in aceiasi situatie, te lasa sa intri in tara dar nu mai poti iesi pana nu iti faci alt buletin, eventual o sa platesti o amenda ca nu l-ai facut inainte de expirate.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu va lasa sa plecati pentru ca nu ati scris corect datele, nu ca ii expira ei buletinul. Eventual nu va lasa sa reveniti in Anglia cu buletin aproape de expirare.

| Roberts07 explică (pentru darrio2007):

Dar ea a selectat din greseala oare nu vor intelege ca e o greseala?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ne zici și noua dacă ai trecut. Nu de alta, dar în multele mele zboruri nu s-a uitat absolut nimeni la informația asta, care oricum nu e trecuta pe biletul de imbarcare

| CarcotasulVesel a răspuns:

Mi se pare ABSURD, mai e o luna pana pe 17 martie
dar, cum vad eu ai doua solutii:
1. ITI FACI TIMP pentru ambasada
2. veniti cu trenul, nu stiu din Londra (pentru ca ala pe sub Canalul Manecii s-ar putea sa verifice buletinul), dar in rest, puteti veni pana in Ungaria unde nu cred ca sunt la fel de imbecili, mai ales ca vor vrea sa scape de voi

in ambele solutii problema e timpul, cred ca trenul face cateva zile bune