| nashu40 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am nevoie de o scrisoare de recomandare de la ultimul loc de munca. Acest tip de scrisoare o poate da doar patronul sau e valabila si de la alte persoane, de ex fostii colegi?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scrisoarea de recomandare o da firma si trebuie semnata si stampilata de patron ori director. Nu este valabila recomandarea de la altii, doar daca iti cere si de la colegi. Numai bine!

1 răspuns:
| SatanaInIzmene a răspuns:

Doar seful.Colegii nu prezinta 100 % credibilitatea in fara unui posibil angajator.De ce? Pentru ca unul ar putea fi cel mai bun prieten al tau. Ce referinte crezi ca iti da ala?winking