| geoka23 a întrebat:

Salutare tuturor Numele meu e George am o prietena in Anglia si vrea sa-i dea drept de semnatura matusi sale pentru a inscrie fata ei la examen, cum se poate proceda intr-un mod cat mai simplu...Ea locueste in Leeds.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se duce la o reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei din Anglia, face o procura speciala prin care imputerniceste pe matusa sa inscrie fata si i-o trimite prin posta sau curier rapid.