| Hasos a întrebat:

Salutare tuturor! Urmeaza sa zbor pana la Praga si voi avea escala in Belgrad. Am nevoie de pasaport sau cartea de identitate este suficienta? stiu ca din 2010 nu mai avem nevoie de viza pentru a intra in Serbia si nici de pasaport insa as vrea sa fiu sigur. Va multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte sigur ca poti calatori doar cu cartea de identitate.
Te poti uita la conditii de calatorie in Serbia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat e doar escala si nu iesi din aeroport nu prea conteaza. oricum este suficient cu cartea de identitate

| mihai69 a răspuns:

Dacă în Belgrad ai escală scurtă (deci nu e nevoie să ieși din aeroport pentru a înnopta la vreun hotel) nu ai nevoie de alt act de identitate. Dar, și dacă ai avea, C.I. e suficient.