| anonim_4396 a întrebat:

Salutare utilizatori TPU! As vrea sa-mi achizitionez un Hard Disk sata 3. Placa mea de baza este Dell 0200dy Intel 4 series. Imi va merge?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Placa ta de baza nu se gaseste singura la vânzare pe net pentru ca sa pot găsi informatii despre ea.
Ar trebui sa ne spui toata unitatea ta cum se numește; sau un link cu ea ar fi si mai bine.
Daca ai un slot de sata sau sata 2 pe placa de bază, HDD-ul de sata 3 iti va merge, dar numai ca nu va merge la viteza de sata 3, ci la viteza de sata sau sata 2(depinde de care ai tu).

2 răspunsuri:
| Alex_Alina_1994 a răspuns:

Daca placa ta de baza are intrare cu mufa SATA, da iti va merge 100/100. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Alex_Alina_1994):

Multumesc frumos pentru raspuns!