| Oyasumi a întrebat:

Salutare,
Voi ce firma de internet recomandati din propria voastra experienta?
Si ce nu, bineinteles.
https://www.msi.com/Laptop/GF63-Thin-9RCX/Specification

Stau in Iasi, zona centrala, daca ajuta cu ceva.

Trebuie sa fac contract nou asa ca ma bazez pe voi, multam!

8 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Digi, yep.
Restul, nah.

| zurick a răspuns:

Am avut de la telekom, acum sunt pe digi. Clar telekom mergea mai ok.

| Zuzu1991 a răspuns:

Gigi, cel mai ieftin si cel mai rapid

dar, uneori ai ghinion la gigi si nu merge bine, moment in care NU ajuta telefoanele la ei, trebuie schimbat netul, stiu cazuri cand s-au mutat la telekom si mergea stabil si plateau si jumatate (aia de la digi l-a ametit pe client sa semneze servicii aiurea si au umplut factura cu tampenii nefolositoare, deh, si mergea prost si dadeau telefon in draci si nu se rezolva nimic)

insa nu sunt foarte dese cazurile, eu am avut gigi in 3 locuri si mai am si prieteni si merge tzipla

NU te sfatuiesc Vodafone fix, fost UPC, se pare ca s-a plecat masiv din UPC, cu ocazia preluarii, sau ceva de genul asta, si acum netul merge prost si la telefon raspund numai cu abureli

| dinaprilie a răspuns:

Mai sunt altele in afara de mighty digi?

| Vântulalb a răspuns:

Ce firme ai la tine?
Eu am rds-rcs ( DIGI) si merita.

| PringAloe a răspuns:

Eu am internet prin fibra de la telekom, si descarc cu 80-100mb/s (dar asta depinde si daca laptop-ul/pc-ul duce banda asta, si bineinteles mai depinde si de unde se descarca fisierul respectiv, dar sa zic o medie descarc cu 50mb/s

| Oyasumi explică (pentru PringAloe):

Eu cred ca duce https://www.msi.com/Laptop/GF63-Thin-9RCX/Specification
stau in Iasi si-am folosit digi pana acum, dar pe wireless merge 5-10mb/s iar la fir 10-20mb/s, sa nu mai spun ca mai facea figuri... telekom zici tu...

| PringAloe a răspuns (pentru Oyasumi):

Da, laptop-ul respectiv duce 500-1000mb/s, da eu zic telekom. acum mna nici nu am incercat alta firma pana acum dar nu m-am plans legat de internet.