| MJo a întrebat:

Salutare! Vreau să pun o folie pe un geam care sa NU permită vizibilitatea
nici NOAPTEA (să nu se vadă din exterior in interior atunci când lumina este aprinsă). Le găsesc doar pe cele de tip oglindă, care doar ziua sunt eficiente. Există așa ceva?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca-le pe cele tip vitraliu.
Nu sunt opace, dar fiind cu model si multe culori, nu se vede ce este in casa, doar ceva umbre.

| Vântulalb a răspuns:

Da, exista exact ce vrei tu. In magazine de bricolaj.

| NunuNini a răspuns:

Stiu ca exista. Am vazut la cineva pe geam. Nu sunt ieftine. Am vazut in Leroy-Merlin.
Nu stiu sa-ti dau un link, nu gasesc.
Dar stiu ca exista si simple, care lasa sa patrunda lumina (nu mate sau cu modele) si care opresc vizibilitatea spre interior chiar si cand lumina e mai puternica in interior (noaptea).