| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Ce face un ofițer de colectare de debite?

Mulțumesc!

1 răspuns:
| Anon31241212 a răspuns:

- Efectueaza telefonic activitatile de colectare solicitate pentru fiecare cont din portofoliul de clienti alocat conform procedurilor de colectare in vigoare.
- Gestioneaza portofoliul de clienti alocat (monitorizarea promisiunilor de plata)
- Preia apelurile de la clienti si le asigura suportul necesar
- Asigura feedback privind procesul de colectare in vederea imbunatatirii procedurilor de lucru.
-Contacteaza telefonic clientii cu restante in vederea gasirii de solutii amiabile;
-Preia apelurile si informeaza clientii interni si externi despre rate;
-Prelucreaza reclamatiile clientilor;
-Tine legatura cu alte departamente si transmite reclamatiile sau cererile clientilor;
-Participa activ la implementarea proiectelor nou aparute.