| Victor4parazitu a întrebat:

Salutari. De ce calculatorul nu imi mai citeste telefonul si cardul SD? inainte mergea, nu am avut probleme. am scos cardul, am incercat o gramada de setari, m-am enervat si am reinstalat windows-ul, nimic nu merge. sa incerc oare sa aduc telefonul la setarile din fabrica? va rog ajutati-ma

7 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Pai ai instalat driverele pentru USB?
intra la site-ul producatorului placii de baza, si o sa gasesti acolo drivere, pentru USB.

DACA imi zici numele placii de baza. te pot ajuta eu.

| Victor4parazitu explică (pentru octav005):

Nu ar trebui sa fie asta problema, pentru ca inainte mergea, fara probleme, every time, iar acum dintr-o data gata. tocmai ce am resetat si telefonul si tot nimic. am facut si cum ai zis tu, si tot degeaba, ba chiar am introdus mai multe telefoane, unele merg altele nu... poftim, care e problema atunci?

| octav005 a răspuns (pentru Victor4parazitu):

Posibil sa ai vreun pin in interiorul usb-ului. indoit, sa-u sa se atinga cu altul. ai incercat cu cablu de date. cel original. trebuie sa aiba 4 fire. pentru ca daca are doar doua. iti poate doar incarca telefonul.

| Victor4parazitu explică:

Am windows 7, telefon bluboo maya