| 1AngryMan a întrebat:

Salutari dragilor, am concediu la sfarsit de săptămâna si m-am decis cam tarziu sa imi cumpar un bilet de avion, problema este ca acum este foarte scump si am vazut ca mai sunt 100 locuri in avion libere, întrebarea mea este, am vreo șansa sa se ieftinească biletul daca nu se ocupa locurile sau sunt atat de încăpățânați si vor sa plece cu avionul la jumătate plin?! Multumesc anticipat ( precizez wizz air)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai bine nu, ca zilnic sunt sute de avioane anulate in toata europa.
Lumea pierde concediile, pierde banii de avion, este o harababura modiala.
Nu pleacanici un avion jumatate incarcat, dimpotriva, sunt arhipline, din cauza ca sunt sute de zboruri anulate!

Pleaca cu masina personala, trenul sau autocarul, ca pe avioane nu mai poti conta.
In sezonul estival este imposibil sa se iefteneasca biletele, abia prin octombrie poate.

| Cksihja a răspuns:

Poți aștepta o ieftineală de ultim moment sau să cauți o cursă alternativă ori refaci planurile de vacanță.