| anonim_4396 a întrebat:

Salutari!

La dentist exista anumite servicii gratuite?!

Din cate am aflat, exista, dar trebuie sa vezi ce cabinete au contract cu casa de asigurari, dar nu stiu unde pot gasi, pe pagina CNAS a judetului nu gasesc.

Sugestii unde sa caut sau mai bine zis cum beneficiez de servicii gratuite daca cabinetul are contract?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca ai asigurare aia nu-i gratis laughing pentru ca tu platesti asigurarea aia, nu-ti da nimeni moca.
Moca stii unde ar fi? Te duci la clinici sau la spitale unde invata studenti, aia fac practica si oamenii care merg acolo nu platesc nimic.
Bine ca aia nu o sa iti puna cele mai bune materiale, asta daca e nevoie, o sa puna ceva mai la mijloc sau poate ceva mai jos.
Unde is locurile astea? Cauta si tu, dar trebuie sa locuiesti in orase unde is facultati de astea de stomatologie.
In rest moca nu prea gasesti.

| 1231242 a răspuns (pentru relian):

Am asigurare, dar platesc la dentist, pe langa faptul ca-s asigurat.

| relian a răspuns (pentru 1231242):

Platesti pentru ca asigurarea nu mereu acopera toata suma.Deci depinde si ce spune regula asigurarii ce o ai.
Sint lucrari la dentist la care asigurarea plateste tot, altele acopera doara o parte, altele deloc.

Deci atentie cand faci o asigurare sa stii ce acopera, cat, cum in ce conditii.
Cu cat asigurarea etse mai mare cu atata acopera mai multe.

| Celcestietot a răspuns:

Salut!

,, La dentist exista anumite servicii gratuite?!'' - Da, de exemplu daca ti-ai pus aparat dentar la acel cabinet si ti-a cazut ceva la el, ti-l vor pune gratuit la loc.