| Daniel_Marius_1997_lCdN a întrebat:

Salutari prieteni din nou!
Nu stiu cum deja sa mai zic dar mai inainte stiti ca am cerut un exemplu de un numar de telefon in China apoi site-urile de socializare din China, nu stiu de ce dar tot mai tare ma framinta gandul ca daca pot sa emigrez in China. Deci cei care stiu raspundeti-mi va rog iar cei care nu, ar ce face mai bine ocoleasca aceasta intrebare.Deci se poate emigra sau nu? Astept raspunsuri clare.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Si cu ce vrei sa te ocupi in China? Cersetor?

| Daniel_Marius_1997_lCdN explică (pentru doctorandus):

Lucru normal

| doctorandus a răspuns (pentru Daniel_Marius_1997_lCdN):

Si cine crezi ca-ti da de munca-n China? Stii ca muncitorii de acolo muncesc 7/7 16 ore din 24 pentru 50 dolari/luna? In ce limba te vei intelege cu ei?

| Daniel_Marius_1997_lCdN explică (pentru doctorandus):

Engleza este de baza big grin