| mariusyk08 a întrebat:

Salutari tuturor!
Mi s-a ars sursa de la calculator. S-a oprit pur si simplu in timp ce lucram la el. Acum doua zile mi-a dat ceva mesaje si nu a vrut sa mai porneasca. Am reinstalat windows-ul, cu greu, pentru ca, la fel, nu reuseam sa instalez, la un anumit punct se oprea si-mi dadea un mesaj.Acum cand s-a oprit, cand am pus mana pe ea era foarte incinsa, nu puteai sa tii mana pe ea.
Sursa e de 230 deV. As vrea sa-mi cumpar alta dar nu vreau sa gresesc. Se intampla ceva daca iau una de putere mai mare? Asta sa fie cauza pentru care a cedat, puterea? Sau sa iau una la fel? Se gasesc si surse de putere mai mare in comert? Placa de baza stiu ca e DDR1, are vreo importanta acest fapt sau nu conteaza pentru sursa?
Sunt intr-un impas foarte mare, va rog sa ma ajutati.
Multumesc anticipat celor ce vor avea bunavointa sa-mi raspunda.
O zi buna!

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Ia sursa in mana, du-te la un magazin de pc-uri, specialistul de acolo se uita la ce conectori ai, adica mufele ce ies din sursa si care alimenteaza componentele calculatorului, si iti recomanda o alta sursa! sa iei una mai mare, nu e nicio problema. mai mica e ma rau, mai mare nu. iti recomnad una de 350 W daca a ta totusi a mers desi avea 230, aia de 350 nu iti va face probleme!

1 răspuns:
| BebitsaDlk a răspuns:

Paai.cumpara alta unitate :-s