| anonim_4396 a întrebat:

SCUZATI CATEGORIA. Deci de 4 zile pcu mi se aprinde noaptea singur, si imi intra pe niste situri si descarca singur niste chesti, care nu pot vedea ce anume descarca si apare niste scrisuri. nu pot nici sa il sting. doar daca il scot din priza, pe el nu pot umbla. cand il aprind peste 1 min incepe sa miste mausu singur si arata niste date si alte porcari care nu le inteleg nu stiu ce e aia. si eu nu pot sa fac nimic pe el am schimbat ipu tot si de la net si windowsu si tot degeaba nu stiu ce sa mai fac. de exemplu eu daca il sting el se aprinde inapoi... si incepe iar sa intre pe situri..si pe niste programe si face niste setari ca sa nu se mai aprinda trebuie sa il scot din priza. ce pot face.

Răspuns Câştigător
| Klaudiu214 a răspuns:

Deci scoate placutele de ram din placa de baza si lasa-l asa ujmate de ora. iar dupa le pui la loc si il bagi in priza, fara sa ii dai drumu il lasi vreo ora cam asa iar dupa poti sa ii dai drumu baftawinking

12 răspunsuri:
| ONElena11 a răspuns:

Scoate-l din priza!

| TheBoY a răspuns:

Habar nu am si cred ca nu o sa-ti raspunda nimeni, macar da-i tu o funda! si mouse-ul se misca de la vibratii laughing))

| MayaZaya a răspuns:

Deci faza asta m-a făcut să mă gândesc la început că poate cineva ți-a furat ip-ul, dar dacă ai spus că l-ai schimbat și ai schimbat și windows-ul atunci în seconda fază m-am gândit că ai fantome virtuale și acum mi-e frică să nu mi se ridice și mie ecranul de la laptop când dorm. laughing
Cel mai bine ar fi să îl scoți din priză când nu-l folosești (să nu mai aibă fantomele acces, lol), iar dacă nu ai nicio problemă când umbli pe el... nu știu ce să zic.

| Senzualkiss a răspuns:

Am reformatat tot...e ca si cum se aprinde si cineva umbla in pcu meu

| anonim_4396 explică (pentru Senzualkiss):

Deci stai putin, odata ce stergi partitiile din instalarea windows-ului cand te pune sa alegi ce vrei sa formatezi, stergi si etc si tu ai dat delete all driver, sau all partition nu are cum sa iti mai faca asa ceva, dupa chestia asta ia avast 2013 si dai o scanarea, dar este imposibil sa mai ramana ceva, ai sters partitiile omule, s-a dus dracului totu.

| Senzualkiss a răspuns (pentru anonim_4396):

Am reformatat partitiile toate si dupa am sters partitiile si le-am facut iar

| Senzualkiss a răspuns:

Da deja ma disperat

| anonim_4396 explică (pentru Senzualkiss):

Ma, ai vreun frate/sora mai mica, sau mai mare de iti face farse? de obicei este programabila chestia asta, de un it laughing ceva. sau de un programator de cunoaste aplicatiile indeajuns de bine, si din bios pentru pornire automata, tin sa te anunt, ca nu stiu ce placa de baza ai, adica sistemul total, deoarece caut pe internet, ce si cum.

| Senzualkiss a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt singura! parintii mei nu stiu la pc deci ce ar fi

| anonim_4396 explică (pentru Senzualkiss):

Sa ma gaseasca dq. pe romaneste daca eu mai inteleg ceva, cum ma sa umple cineva pe acel sistem, cat timp au fost sterse toate partitiile si refacute, s-a sters tot lol? sincer, o solutie stii sa imi cauti modelul placii de baza daca da, pune-o aici am sa incerc sa caut ceva.

| StinK a răspuns:

Felicitari! Ai un PC posedat.laughing Dar sa revenim la problema, daca zici ca si dupa formatarea completa a partitiilor face asa, incearca sa imprumuti de la un prieten un hard-disk sau sa cumperi unul ieftin sh, si vezi daca mai face figuri. Daca tot face incearca noaptea sa deconectezi net-u sau sa scoti pc-u din priza. Daca si asa porneste singur, e grav.laughing

| methamorf a răspuns:

Bai, ai luat troian. E grav. Fii antet
Trebuie sa reformatezi toate discurile(ex.C, D, etc) si windowsul dupa