| Anonimulgrr a întrebat:

Se merită sa mai fac facultate?
Este o pierdere de timp?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca o faci doar sa fie facuta si pentru diploma e pierdere de timp.
daca o faci ca sa inveti ceva si sa ai o meserie de pe urma ei nu e pierdere de timp.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă-ți pui întrebarea asta, atunci este posibil ca pentru tine să fie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa ai o pregătire într-un anumit domeniu pe care vrei să-l urmezi, atunci da, merita.

| newaccountbye a răspuns:

Clar NU! Cu facultate, indiferent dacă profesezi sau nu in domeniu, oriunde te-ai angaja ești privit mai bine, îți oferă salariu mai mare pentru studii superioare! Și plus ca ar trebui sa îți placa ceva, te ajuta la o meserie mai ușoară, nu la cules de căpșuni in Spania.

| newaccountbye a răspuns (pentru newaccountbye):

Deci nu e o pierdere de timp, e un fel de "cheie" a meseriei viitoare!