| anonim_4396 a întrebat:

Se obisnuieste sa se dea bacsis reprezentantilor avon cand iti aduc comanda?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar daca ai si vrei tu sa i dai un 5 lei 10 lei de o bere, ei sunt plătiti din banii pe care îi plătesti la factură, deci avonul i ti i-a taxe suplimentare cand tu bifezi in comandă ca vrei livrare la tine acasa la ușa ta.

| Ralukafay a răspuns:

Nu e obligatoriu, dar din cate stiu eu, daca iti trimite coletul prin posta nu trebuie sa dai bacsis si daca ti-l aduce pana in poarta, din nou tot nu dai bacsis decat daca vrei tu.

| suntsuper a răspuns:

Din cate stiu eu, da...dar nu esti obligat/a sa o faci. doar platesti necesarul. Si oricum nu au ei nevoie de bacsis ca si asa primesc cadouri cand fac comenzi de sume mari

Eu nu las niciodata

| Ag_Deea_2002 a răspuns:

Poti sa dai doar daca vrei... spre exemplu eu nu dau bacsis cand cumpar de pe.internet