| Jager a întrebat:

Se plateste pentru schimbarea ip-ului static in unul dinamic? Pe rds

3 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

Cred ca se plateste invers, ca sa iti aloce un IP static care nu se schimba niciodata. Cel dinamic il ai oricum, se schimba de fiecare data cand te loghezi la ei prin PPPoE.

O solutie ieftina daca nu vrei sa-ti cumperi IP, este sa folosesti NoIP.org (gratuit) si sa-ti faci domeniu dinamic. O sa ai nevoie de un router sau o aplicatie speciala, dar dupa accea o sa-ti poti acccesa calculatorul la Coloo.noip.org, indiferent de IP.

| xCeline a răspuns:

Din cate stiu eu da, se plateste.

| AlexSamp32 a răspuns:

Salut! Daca ai router, reporneste routerul si se schimba ip