| niko23 a întrebat:

Se poate face bransare curent de la stalp la o anexa pe acelasi contract care al am deja la casa,a batranei,ea fiind titular, deci ar fi 2 bransamente pe numele ei se poate,sau nu anexa e langa casa, am curent de la asta dar as vrea un bransament aparte,

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar cu acordul firmei de furnizare a energiei electrice.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O branșare este o conexiune între furnizorul de curent electric și un beneficiar, în baza unui contract de livrare de energie electrică.
Pe linia branșată se pune nu contor de consum.
La acea locație este un titular propietar. Dta ne având drept de propietate acolo nu poți cere branșare separată.

| niko23 explică (pentru sadrian46):

Bransare pe acelasi contract al mamei

| sadrian46 a răspuns (pentru niko23):

Branșare separată nu vei obține, dacă ai deja curent electric în curte.
Contract, branșare, contor, merg împreună.
Nu o să mai facă o branșare separată în acest caz.

| niko23 explică (pentru sadrian46):

Se poate extindere

| sadrian46 a răspuns (pentru niko23):

Extindere a rețelei, nu branșare separată pe aceeași locație.
Dacă ți se pare dtale că se poate, cere.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du te la enel si întreaba i pe ei, numai ei stiu daca se poate sau nu se poate.