| anonim_4396 a întrebat:

Se poate face transfer de pe un cont ING catre un cont la Banca Transilvania?

Răspuns Câştigător
| andrei_1933 a răspuns:

Sigura ca DA. Este un transfer interbancar.
Folosesc homebank de la ING si se percepe un comision de 2, 5 RON la fiecare transfer catre alte banci romanesti (BT, BCR, BRD, Raiffeisen, etc.)

3 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Sigur ca se poate face dar, platind comisionul interbancar - nu stiu cat este fiecare banca are alt comision

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineinteles, se poate face transfer catre orice cont din orice banca. La transferurile catre alte banci, daca nu exista acord intre banci, se percepe comision.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc.