| 9eMMy3 a întrebat:

Se poate radia in Romania o masina inmatriculata in alta tara? Daca da cum se poate face?
Vreau sa aduc niste masini din Italia pentru a le dezmembra personal in Romania.
Si carcasa ramasa sa o dau la fier vechi pentru a optine dovada ca masina a fost distrusa.
In Italia ca sa fie radiata ma costa in jur de 100€, si nu stiu daca merita, sa cumpar masini cu vreo 300€ / 400€, mai pui drumul pana in tara si dupa aia si radierea.
Voi ce ziceti? Ce imi sugerati sa fac?

1 răspuns:
| Live4Ride a răspuns:

Radierea se face de fostul proprietar. tu daca ai cumparat masina o poti dezmembra linistit daca nu este pe numele tau. Daca este pe numele tau in Italia vei plati acolo impozit la ea pana vei da o declaratie pe propria raspundere ca ai dezmembrat si vandut pe bucati masina. Din Romania nu ai cum sa radiezi masina din Italia!