| alexinioh a întrebat:

Se poate schimba programul de lucru, Ex: daca lucri 2/2 poti schimba in ce zi vrei?

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

Buna. Poti schimba tura ta de munca cu tura unei colege sau a unui coleg.

De exemplu, tu ar trebui sa lucrezi luni si marti si sa fii liber miercuri si joi.

Dar, daca te intelegi cu vreun coleg de munca sa schimbe cu tine o tura, tu poti lucra in locul lui si el in locul tau, astfel in loc sa lucrezi luni si marti, poti lucra luni si miercuri, daca tura de marti ai schimbat-o cu colegul tau de munca.

Deci, colegul tau va lucra in locul tau marti, iar tu vei lucr in locul lui joi - cand trebuia sa fie tura lui oficiala.

Sau poti sa-l rogi pe sef sa te invoiasca o zi de munca.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate schimba dar numai cu aprobarea angajatorului, asa ca depune o cerere in acest sens.