| autodidact a întrebat:

Se pot achiziționa meniuri și băuturi cu voucherele de vacanta (cardurile de vacanță)? Utilizarea voucherelor de vacanta include o gama larga de servicii turistice (cazare, masa, servicii divertisment etc.), dar obligatoriu nu trebuie să lipsească cazarea din ecuație. Întrebarea mea este dacă la un pachet care include deja cazare+masă, se mai pot achiziționa meniuri/băuturi, pe lângă ceea ce oferă pachetul menționat mai sus (cazare+masă), în situația existenței unui "surplus" de vouchere?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu vouchere se punea problema ca totul sa fie inclus intr-o factura.
Noi ne-am cazat si am comandat ce am vrut, iar la finalul sejurului au facut o factura cu tot, cazare + consumatia din restaurant.
Acolo era o pensiune condusa de proprietar, nu eram la primul sejur, si au avut incredere.
La hotelul la care am lucrat, facturau la inceput cazarea cu mic dejun + o suma ce trebuia consumata in bar si restaurant. De exemplu, la 3 nopti de cazare pentru 2 persoane, se puneau 400 de lei consumatie. Suma trebuia atinsa, nu se putea restitui. Clientul alegea suma, in ziua sosirii.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Da, din orice loc care le accepta ca mijloc de plata. Daca de ex ti-qi luat de 1000 cazare si masa 450 ii poti cheltui ori tot acolo, ori oriunde le accepta.