| irynna a întrebat:

Se spune ca primim ceea ce gandim.insa cum putem evita sa ne gandim la ceea ce nu vrem?

Răspuns Câştigător
| shishilik a răspuns:

Eu nu am auzit sa se spuna asa, dar putem sa evitam sa ne gandim la ceva ce nu ne dorim sa ni se intample prin implicarea in activitati care ne fac placere, si ne ocupa atata timp incat sa nu mai avem cand sa ne gandim la lucruri neplacute.

3 răspunsuri:
| Haydee a răspuns:

@vladutzzz, chiar asa, daca s-ar indeplinii ceea ce gandim(pozitiv), atunci cred ca si eu as fi cu cine baiatul care imi placelaughing

| VladRO a răspuns:

Ahh, ce bine ar fi sa se intample asa, daca s-ar intampla asa, as fi demult cu fata de care imi place rolling eyes

| invatzacika a răspuns:

Zicala asta este valabila atunci cand ne dorim ceva si tot acolo ne gandim...ca daca ne gandim ca nu vrem sa patzim un anumit lucru... e posibil ca sa se intample intocmai asa...adica sa nu patzim nimic. e o chestie de atractie a energiilor pozitive sau negative