| Deasonyka a întrebat:

Simpaticilor, ce telefon bun la categoria poze cu un preț de până la 800 RON îmi recomandați?

23 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Fml, cand ii vad pe astia cu agatamentele pe aici... Revin la ce comentam pe la cealalta intrebare a ta apropos de telefoane - nu te poti intinde cu inca 200 RON?

| Frank51 a răspuns:

La intervalul 800-1200 lei nu este mare diferenta, cred ca nici pana la 1500 in ceea ce priveste camera. Trebuie sa maresti bugetul daca vrei sa merite si sa fie o diferenta, altminteri poti lua orice telefon vrei tu ca diferenta va fi insesizabila. Cred ca ar merge P40 lite.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Frank51):

Ba e sesizabila, trust me. https://www.pcgarage.ro/......70,2057794

| Frank51 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu am ce discuta daca imi arati specificatii, arata-mi poze facute noaptea, in oras, in parc, la diferite cladiri, atunci vorbim de comparatie. Camerele astea low budget sunt slabe, indiferent ca sunt 2 3 4 5 obiective, diferentele sunt insesizabile. Daca chiar vrea sa cumpere cel mai ok telefon din perspectiva camerei, poate sa caute pe Youtube, best budget phone camera si acolo are toate comparatiile gata facute, doar alege telefonul si gata.

| Legion7X a răspuns:

Https://m.emag.ro/......DRGYKYMBM/

Pentru poze acesta este bun. Are 64mp

Pentru un telefon mai ieftin, a20s camera 13mp. Tel face poze decente, depinde de lumină sau umbre sau locul unde o faci. Eu am avut cu 13mp și nu arată rău pozele. Nici acelea cu 48mp nu au calitate prea excelentă, pentru că companiile apelează la așa numitul pixel binning, adică micșoreaza pixeli deoarece, senzorii camerelor sunt prea mici pentru a capta foarte multă lumină și o imagine mult mai clară. Asa că cea de 48 face poze ca una de 12mp. Pentru poze mai clare, senzorii trebuie să fie mai mari pe camerele telefoanelor dar, nu se pot adăuga deoarece nu încap în carcasele subțiri de tel. Aparatele foto au senzorii mari, De aceea fac poze mult mai clare și detaliate.

https://altex.ro/......SMTA20SBK/

A20s video

https://youtu.be/s_76t4PnmTY

Si înca un lucru, evită olx sunt mulți țepari. dacă cumperii un tel de pe olx nu se știe ce defecte are, și s-ar putea sa rămâi cu buza umflată mai repede de cât te aștepti. Du-te în magazin, primești garanție, si este mai sigur, îl vezi cu arată și poți să umbli puțin pe el ca idee cum se mișcă. Lucrul nou este nou, dacă te răzgândești în termen de 14 zile îl poți înlocui, pe olx banii rămân dați, până descoperi tu buba.

| Legion7X a răspuns:

Https://youtu.be/WeDrpTSOTKY prezentare,
descriere...

https://m.emag.ro/......DK4X4BMBM/

Preț 950 lei
Camera •48mp spate
•20mp selfie față

Nr Camere • 4
Tip Display• Super AMOLED
Sloturi SIM• Dual Sim
Versiune Android • Android 10

Memorie •64 GB internă
• 4 GB Ram

Rezoluție video: •4K
•UHD

Capacitate baterie •6000
De ce să dai 800 lei pe 13mp când poți să mai pui 150 lei și ai 48 cu 20 mp selfie. Părerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IPhone 7 sau 8 la second hand de le OLX. Asta e recomandarea mea.

Esti simpatica! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Second hand pixel 3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca ai primit recomandari multe.
Eu am venit doar ca sa-ti spun ca si tu esti simpatica big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa săracă ești? Cu banii ăștia ies de câteva ori la KFC și aia e '

| cezar003 a răspuns:

Daca as fi dealer ti-as da un telefon bun doar pentru o cafea pe lac
altii crezi ca sunt mai rezistenti? Ai grija ce cumperi si garantie, cu 800 lei poti sa cumperi o taraba intreaga daca nu sti ce vrei

| cezar003 a răspuns:

Iti sugerez sa notezi doar recomandarile de aici si sa mai compari cu alte oferte

| cezar003 a răspuns:

Din experienta mea ferestete de whuawei si doar Samsung apoi dintre modele este alegerea ta.carcasa roz cu picatele sau negru cu procesor bun

| Legion7X a răspuns (pentru cezar003):

La Huawei, numerele de tel se pot salva direct pe sim ca la Samsung sau salvarea este doar pe contul google și în memoria telefinului? Am avut un Motorola g8 power în care, băgai cartela de sim și memora numerele de tel în contul google, După ce o scoteai si băgai altă cartelă sim, o memora și pe cea de a doua în contul google, amstecând numerele de tel. Plus ca la unele telefoane cu un anumite versiuni de Android, pot să testezi și 10 aplicații call recorder, s-ar putea ca toate să nu meargă si la alte versiuni să meargă perfect. Iar pricina este fix versiunea de Android. Sunt multe discuții pe diferite site-uri cu privirea la asta.

| raMLesS a răspuns (pentru cezar003):

Eu am hawai si rupe

| cezar003 a răspuns:

Eram cu iubita de pe atunci..intr-un magazin unde erau notebookuri, pe vremurilee acelea era HP si cam atat, ea a ales un Sony vayo pentru ca avea carcasa roz..., nicioata nu a mers normal...dar era roz, eu am schimbat 3 calculatoare de atunci, ea si acum mai are notebucul ala desi tabletele aparusera cu un an dupa, ea si acum in urma cu cateva seri m-a intrebat daca nu am gasit o tableta se se potriveasca in carcasa ei roz

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Woah. asa ieftin. pai... Nokia? nu stiu

| Deasonyka explică:

Eu ador mult Nokia 5.3 si cred ca o sa-mi iau unul...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Deasonyka):

Pai ok, nu e nici o problema sa iti placa un anume model, dar atunci de ce mai ceri sfaturi? happy Nu de alta, dar ti-am dat deja link cu review-ul colegilor mei si daca ti s-a parut prea lung si stufos ca sa il parcurgi, iti zic eu pe scurt la ce concluzii au ajuns ei pe baza unor teste standarde serioase facute cu scule profesionale - se incalzeste foarte tare in load, are probleme cu stabilitatea conexiunii WiFi, LTE-ul e lent, ecranul bate in albastru cum nu o mai face nici un model de la concurenta, nici macar alea mai ieftine, camera per total e slaba - din nou, discutam de concurenta in aceeasi gama de pret, nu de Galaxy S20+. Daca il prinzi la 500 RON pe undeva, sa zicem ca ar merita. Altfel, ai multe optiuni mult mai bune pana in 850 RON.

| Deasonyka explică (pentru GabiDumitrescu):

Da între adevăr telefonul e chinezărie la bani aceea și eu sunt cam prostuță La modul că mă uit mai mult după design decât după componentele interioare na tipic femeiesc. Ne pricepem la condus dar nu si la masini?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Deasonyka):

Redmi 9 la 750 RON cum a gasit Razvan e OCAZIE! In sensul ca merita fiecare leu.

| Deasonyka explică:

Am gasit un Galaxy A21 merita?

| Razvan223 a răspuns:

Xiaomi redmi 9 - raport calitate/pret foarte bun. Merita toti banii si se incadreaza in bugetul tau.

https://www.emag.ro/......DNDCFYMBM/

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9_4g-10609.php