| Deasonyka a întrebat:

Simpaticilor,o intrebare am la voi.Mama lucreaza in Italia de 20 de ani cu tot in regula de la A la Z. Ea are 50 de ani si nu mai poate face prima casa (In Romania ma refer) datorita varstei. Exista vreo alta modalitate alt demers?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Simpatiko, fă-ți tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa si ia credit ipotecar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simpatico! Cred ca nu are de ales decat sa achizitioneze o casa dupa demersul obisnuit.

| cezar003 a răspuns:

Iti raspund pentru ca esti simpatica.Categoric nu, dar daca dansa are deja 20 ani in Italia acolo trebuie sa isi ceara drepturi si acolo poate are dar in Ro Nu.prima casa este un program adresat tinerilor care au maxim 2-3 ani de la absolvire si doresc sa si intemeieze o familie in Ro cu adeverinta de la serviciu iar parintii sa nu detina mai mult de 1 casa. dansa poate avea alte privilegii...de exemplu poate imprumuta o suma de restarter 0 comision si sprijin intr o afacere cu conditia desigur sa se intoarca acasa

| cezar003 a răspuns (pentru cezar003):

La varsta doamnei banuiesc ca dansa tocmai a pierdut prima casa pe care Ceausescu le-a asigurat o tutuLor, avea 20 ani pe atunci si poate inca la facultate, din pacate este ceea ce numim noi generatia de sacrificiu

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru cezar003):

Nu cati ani ai de la absolvire, ci posibilitatea de restituire a imprumutului pana la varsta de 63-65 de ani.