| anonim_4396 a întrebat:

Spune-ti-mi va rog cei mai avantajosi furnizori de electricitate electrica. Sau un top 5happy

10 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Eoliana ta din fundul curții!
Dacă îți permiți investiția!

| Andrei123Aa a răspuns (pentru gabicoo):

Eu te intteb ceva si tu ce imi spui? Sau raspunzi ca n-ai ce face...

| xXVranceaXx a răspuns:

Electrica, EON, Enel și Nova. Sunt competitori toți

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Pe principiul asta nu mergea si fotovoltaica?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Andrei123Aa):

Nu! Gabico are dreptate. E o investitie mare dar care se amortizeaza in ani. Cat despre top 5 uite aici: https://bit.ly/3k0lMSK

| gabicoo a răspuns (pentru Simpatic):

Da! Corect! Dar fotovoltaica merge doar în județele din sud!
Eu, la țară, undeva prin nordul țării, am o minieoliană cu care alimentez sistemul de alarmă și becurile din curte.

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Asa este

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Simpatic):

Cum sa nu. Chiar combinat cu eoliana este ceva perfect!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru gabicoo):

Merge si in nord fotovoltaica. Eu am vazut un cetatean din Botosani care si-a obtinut independenta energetica si tot in Botosani este o comuna intreaga: https://www.green-report.ro/......ovoltaice/ Mie-mi plac inevntiile si gadgeturile si le urmaresc cu placere chestiile astea.

| Alexia26 a răspuns:

Gasesti toti furnizorii pe site-ul ANRE-ului. Ii selectezi in functie de preferinta ta.