| lungu_2241 a întrebat:

Spuneti-mi si mie majoritatea lucrurilor dintr-o tara precum Italia, Franta sau Spania sunt fabricate la ei in tara? Eu zic ca da ca altfel nu ar mai fi ajuns puteri economice. Astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| aladin03 a răspuns:

Nu neaparat lucrurile care sunt facute la ei in tara iau facut sa devina mari puteri economice! si noi am fost candva o putere economica dar din pacate au venit "scarbele"din guvern(sa nu le zic altcumva)si nea adus unde suntem acum! ei au alta mentalitate isi doresc contiinu sa creasca sa se dezvolte de asta sunt unde sunt! pacat de tara noastra(partea care mai e a noastra)"mizeerile" fac tot posibilu sa o vanda la straini ca sa isi faca ei averi colosale.mie scarba de voi imputitilor(stiti la cine ma refer asta ca sa nu se simta cineva jignit)ROMANIA te iubesc! salutari

2 răspunsuri:
| shotocan123 a răspuns:

Acum depinde pentru ca spania as spun ca 50 50 dar celelalte doua da

| lungu_2241 explică:

Nu mai spune-ti voi ca si in spania majoritatea lucrurilor sunt facute la ei in tara la fel ca si in franta si Italia.